Botez Nou Testamental

02/06/2019
9:30 am - 12:00 pm

Vă invităm duminică 2 iunie începând cu ora 9:30 la un eveniment deosebit care va aduce o mare bucurie în cer și pe pământ. În cadrul unui serviciu special de botez, mai multe suflete vor mărturisi credința lor în Domnul Isus. Mesajul biblic va fi transmis de către fratele Cristi Țiplea, iar la sfârșitul programului vom sta cu toții împreună la Masa Domnului.
Luca 15:7
„Tot aşa, vă spun că va fi mai multă bucurie în cer pentru un singur păcătos care se pocăieşte …”

Singing Men of Texas alături de Michael Gott

03/05/2019
7:00 pm - 9:00 pm

Biserica noastră vă invită să participaţi în data de 3 mai 2019 la un eveniment evanghelistic de amploare.

Astfel, corul “Singing Men of Texas” (format din mai mult de 100 bărbaţi) ne va încânta cu mai multe cântări pentru suflet, iar evanghelistul Michael Gott ne va prezenta un mesaj dătător de speranţă.

Evenimentul va avea loc la Casa de Cultură a Studenţilor din Cluj-Napoca. Să ne rugăm împreună ca Dumnezeu să transforme multe vieţi, prin puterea credinţei personale în Domnul Isus Hristos.

Vă așteptăm împreună cu noi!

Cum să mă rog pentru biserica mea?

14/04/2019
6:00 pm - 8:00 pm

Cu toţii ştim că rugăciunea este esenţială pentru viaţa noastră spirituală. În timp ce multe din rugăciunile noastre se concentrează asupra nevoilor personale, avem nevoie să ne amintim că este important să mijlocim şi pentru nevoile Bisericii.

Duminica seara de la ora 18:00, pastorul Emi Ţundrea ne va ajuta să înţelegem cum şi ce să ne rugăm pentru biserica noastră.

Închinare duminică 7 aprilie

07/04/2019
9:30 am - 12:00 pm

Duminică 7 aprilie ne întânim din nou la Biserica Mănăştur, pentru a-I aduce slavă lui Dumnezeu şi a avea părtăşie unii cu alţii.

Dimineaţă (începând cu ora 9.30) ne va sluji Corul Tinerilor Evanghelici din Timişoara iar pastorul Daniel Lacatoş va predica despre modul potrivit în care ar trebui să ne închinăm lui Dumnezeu.

După-masă (de la ora 18.00), vom avea ocazia să ascultăm un mesaj biblic din Evanghelia după Ioan 8:30-47, prezentat de Marcus Buzle din Oradea.

Întâlnirea familiilor

23/03/2019
11:00 am - 3:00 pm

Sâmbătă 23.03.2019 vom avea următoarea întâlnire a familiilor din Biserica Baptistă Mănăştur.
Invitat va fi pastorul DANIEL LACATOŞ.
Întâlnirea va avea loc la ora 11.00 la Biserica Baptistă Mănăştur, Str. Ospătăriei nr.10, în sala de jos.

Vă aşteptăm cu drag!

Marius Cruceru - Ce am (mai) putea face cu păcatul?

10/02/2019
5:00 pm - 7:00 pm

Vă invităm să vă bucurați împreună cu noi de o seară în Cuvânt alături de fratele Marius Cruceru care va aborda tema păcatului. Ce am (mai) putea face cu păcatul?
La sfârșitul programului, toți tinerii sunt așteptați cu ceai și alte bunătăți în sala de la subsolul bisericii, la un timp de „întrebări și răspunsuri”, alături de fratele Marius.

Va așteptăm la părtășie!