Seara familiei, 3 noiembrie

//, Pastorală/Seara familiei, 3 noiembrie

Seara familiei, 3 noiembrie

Venirea la altar trebuie să fie un moment focal în relația cu Dumnezeu a celor care întemeiază o familie. Din nefericire, de cele mai multe ori privim momentul căsătoriei prin ochelarii firii, și nu înțelegem dimensiunea lui supranaturală.
Duminică, 3 noiembrie ora 18, în cadrul serii de familie în biserica noastră, Nelu Mureșan, invitatul nostru din Biserica Penticostală Betel Dej, ne va aduce aminte că actul căsătoriei este un legământ conjugal, de o covârșitoare importanță care ilustrează însăși relația noastră cu Dumnezeu. În același timp, va pregăti gândirea tinerilor pentru înțelegerea pasului pe care îl vor face în momentul când vor sta în fața lui Dumnezeu pentru a primi binecuvântarea pentru tot restul drumului pe care îl vor parcurge împreună.
Sunteți bineveniți, și dacă veți veni, veți fi binecuvântați.
De |2016-03-10T14:46:50+00:0031 oct. 2013|