Atenție Pericol!

///Atenție Pericol!

Atenție Pericol!

Pînă aici Domnul ne-a ajutat!… Drumul parcurs pînă în prezent, prin taberele pe care le-am avut în fiecare toamnă de cîțiva ani buni, s-ar putea rezuma în următoarea frază: “Strîns uniți în jurul lui Hristos, angajați în procesul sfințirii, trăindu-ne viața în baza unei Evanghelii corecte, complete și curate, să avem o bună mărturie atît înăuntru cît și înafară, fiind conștienți de… și atenți la… pericolele care ne pîndesc pe drum…”

Ultima parte ilustrează tema taberei din toamna aceasta, care va avea loc la Someșu-Rece, la Cabana lui Puiu, în perioada 9-11 septembrie 2011, începînd de vineri după-masa pînă duminică la amiază.

Temele pe care le-am abordat în anii precedenți au fost:

• 2007 – UNITATEA BISERICII (Uniți în jurul lui Hristos)
  • 2008 – SFINȚENIA BISERICII (Pentru a putea trăi în sfințenie în prezența lui Dumnezeu)
  • 2009 – EVANGHELIA BISERICII (În baza unei Evanghelii clare și curate)
  • 2010 – MĂRTURIA BISERICII (Pentru a avea o mărturie bună înaintea oamenilor în mijlocul cărora ne trăim viața)

Urmînd ca anul acesta să dezbatem: PERICOLELE CARE PÎNDESC BISERICA…

De | 2018-01-11T09:16:17+00:00 22 sept. 2011|