MĂRTURIA BISERICII – Someşul Rece, 10-12 septembrie 2010

//, Grupuri/MĂRTURIA BISERICII – Someşul Rece, 10-12 septembrie 2010

MĂRTURIA BISERICII – Someşul Rece, 10-12 septembrie 2010

Dar ce înseamnă să fii un martor a lui Isus Hristos, astăzi în secolul 21, într-o perioadă de criză, în Biserica lui Isus Hristos din Mănăştur?… Este biserica noastră o biserică mărturisitoare de Hristos, atît prin vorbă cît şi prin fapte?… Care este temelia mărturiei noastre?… Care este obiectul acestei mărturii?… Care este persectiva mărturiei pe care o avem, cum ne pregătim pentru a fi martori credincioşi ai lui Isus Hristos şi care este puterea prin care ne putem împlini mărturia înaintea oamenilor?… Este mărturia Bisericii Mănăştur un mod de viaţă?…

Iată cîteva întrebări la care vom încerca să găsim răspuns în această tabără prin sesiunile pe care le vom avea şi în urma dezbaterilor ocazionate de Cuvîntul lui Dumnezeu pe care vom încerca să îl înţelegem şi de această dată sub călăuzirea Duhului Sfînt, pentru a deveni acel “pămînt bun”, care aude Cuvîntul şi-l înţelege, şi în cele din urmă aduce roadă: ”un grăunte dă o sută, altul şaizeci, altul treizeci.” (Matei 13:1-23)

Vă aşteptăm, ca de fiecare dată, în decorul montan al văii Someşului Rece, la Cabana lui Puiu, în 10 septembrie, după-masa… Pînă atunci vă invităm să vă înscrieţi la secretariatul bisericii, unde veţi putea afla şi detaliile organizatorice.

Nu uitaţi că locurile sînt limitate şi că “toamna se numără grupurile”. Asta înseamnă că sînt bineveniţi atît cei care fac parte dintr-un grup cît şi cei care doresc să se integreze într-un astfel de grup, tabăra fiind locul ideal în care poţi urca în “corabia mîntuitoare” a unui grup de casă…

Vă aşteptăm!…

Radu Bocăniciu & Mircea Veja

De |2018-01-11T09:16:19+00:0024 aug. 2010|