Rugaciune matinala pentru Romania si Manastur

///Rugaciune matinala pentru Romania si Manastur

Rugaciune matinala pentru Romania si Manastur

Se apropie 22 noiembrie, ziua in care tara va alege un presedinte iar Biserica din Manastur va avea un botez. Sunt doua evenimente deosebit de importante pentru noi toti si va indemnam sa participati activ la ele.

Cine poate spune care este cel mai bun presedinte pentru Romania? Care sunt cele mai bune solutii pentru situatia actuala din tara si cum se pot implementa? Cum putem creste numarul celor care doresc sincer sa-L marturisesca pe Isus la botez in Biserica noastra?

Probabil exista multe pareri si sugestii la intrebarile de mai sus, dar sincer vorbind, nu avem un Raspuns. Este Cineva totusi care are Raspunsul! El are puterea si stiinta sa intervina corect, atat in ceea ce priveste tara cat si Biserica! Dar o va face daca este rugat si invitat sincer de noi.

Va indemnam sa va alaturati fratilor si surorilor care se vor intalni pentru rugaciune de mijlocire in perioada 16 – 20 noiembrie. In fiecare dimineata, de luni pana vineri, intre orele 06.00 si 08.00, la Biserica Manastur vom ruga pe Domnul Isus sa ajute Romania si sa sprijine Biserica Manastur.

(Vasile Frunza)

De |2016-03-10T14:38:13+00:0013 nov. 2009|